İpek Yolu Girişimci Kuluçka Merkezi

2023-2024 Eğitim Dönemi İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Girişimci Kuluçka Birimi Gönüllü Başvuru Formu

Sevgili Arkadaşlar,

İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi olarak, yeni eğitim dönemi başlangıcıyla birlikte Girişimci Kuluçka Merkezimizde gönüllü çalışma fırsatı sunuyoruz.

Gönüllü olmak isteyen arkadaşlarımızın başvuru formlarını doldurarak bize ulaşmalarını bekliyoruz. Başvurularınızı değerlendirecek ve başvurunuzun sonucunu e-posta yoluyla size ileteceğiz.

Görev Tanımı:

Girişimci Kuluçka Merkezi’nde bulunan İnsansız Hava Araçları, Robotik Kodlama, 3D Yazıcı, AR-GE ve Yazılım Atölyelerinde belirlenen çalışmaları yürütür.
Atölye düzeninde ve cihazların bakımında teknik personele destek olarak hem kendisini geliştirir hem de çalışma atölyelerinin düzenini sağlar.
Girişimci Kuluçka Merkezimizde düzenlenecek etkinlikler için etkinlik planı oluşturmak :

Etkinlik Planlama ve Koordinasyonu: Etkinliğin temasını belirleme, programı oluşturma ve etkinliğin genel akışını düzenleme.
Yer ve Lojistik Düzenlemeleri: Etkinlik için uygun mekan seçimi, mekan düzenlemesi ve gerekli teknik ekipmanların sağlanması.
Katılımcı Yönetimi: Katılımcıların kayıt işlemleri, etkinlik sırasında onların rahatı için düzenlemeler ve etkinlik sonrası geri bildirim toplama.
Promosyon ve Tanıtım: Etkinliğin tanıtım stratejilerini geliştirme, sosyal medya ve diğer kanallar üzerinden duyuru yapma.
Konuşmacı İlişkileri: Konuşmacıları davet etme, iletişim kurma ve etkinlik sırasında onların ihtiyaçlarını karşılama.
Etkinlik Sonrası İşlemler: Etkinliğin genel bir değerlendirmesini yapma, rapor hazırlama ve gelecek etkinlikler için öneriler sunma.

Genel Nitelikler

Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan ve gerekli niteliklere sahip öğrenciler, gönüllülük için başvuru yapabilirler.


Bölümler

Elektrik Elektronik Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği
Yazılım Mühendisliği
Mekatronik Mühendisliği
Makine Mühendisliği
İşletme
Mekatronik (2 Yıllık)
Makine Bölümü (2 Yıllık)
Bilgisayar Programcılığı (2 Yıllık)


Aranan Nitelikler

Üniversitelerin Hazırlık, 1, 2, 3. Sınıflarında okuyan,
Mekanik, elektronik veya yazılım bilgisi olan,
Organizasyon ve etkinlik yönetiminde yetenekli olan
Bulunduğu süreci hızlı kavrayan ve geliştirebilen,
Takım çalışmasına yatkın, iletişimi güçlü, analitik düşünebilen,
Elazığ’da bulunan İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’ne ulaşım engeli bulunmayan ve belirtilen niteliklere sahip gönüllü arkadaşlar arıyoruz.

Gönüllülük Yeri: İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi / Girişimci Kuluçka Birimi