İpek Yolu Girişimci Kuluçka Merkezi

ORTAOKUL SEVİYESİ EĞİTİMLERİMİZ

Scratch ile Oyun Geliştirme Eğitimi

Scratch ile Oyun Geliştirme Eğitimi, çocuklara, blok tabanlı programlama ile oyun ve animasyon yapmayı öğretir. 

Tinkercad ile Tasarım Eğitimi

Thinkercad ile tasarım eğitimi, kullanıcıların geometrik ifadelerle 3D modeller oluşturması ve bu modelleri 3D baskı ve elektronik devre tasarımlarında nasıl kullanabileceklerini öğretir. 

Temel Elektronik Eğitimi

Temel elektronik eğitimi, elektrik ve elektronik alanında başlangıç seviyesinde bilgiler içeren bir eğitim programıdır. 

DJI TELLO İle Drone Kullanımı Eğitimi

DJI Tello ile Temel Drone Kullanımı Eğitimi, temel drone uçuş teknikleri, kumanda kontrolleri ve güvenlik protokolleri hakkında bilgi verici, teorik ve pratik eğitimleri kapsamaktadır. 

MBOT ile Robotik Kodlama Eğitimi

mBot ile Robotik Kodlama Eğitimi, yazılımda sürükle bırak tekniğini kullanarak temel programlama ve robotik öğrenilmeye odaklanılır. 

LİSE SEVİYESİ EĞİTİMLERİMİZ

3 Boyutlu Yazıcı Kullanımı Eğitimi

3D yazıcı eğitimi, katmanlama üretim teknolojisini kullanarak nesne tasarlama, 3D sistemi ve bu modeller 3D yazıcılarla fiziksel olarak oluşturma süreçlerini kapsar. 

3D Modelleme ve Tasarım Eğitimi

3D Modelleme ve Tasarım Eğitimi, Cad programlarını kullanarak katı modelleri oluşturmayı öğretir. 

Temel Elektronik Kartı Eğitimi

Temel Elektronik Eğitimi, elektronik malzemeleri ve kontrol kartlarının öğrenildiği bir eğitim programıdır. 

İpek Yolu Elektronik Geliştirme Kartı ile Robotik Kodlama Eğitimi

İpek Yolu Elektronik Geliştirme Kartını kullanarak robotik sistemleri programlama ve kontrol etme becerilerini öğreten bir eğitim programıdır. 

İnsansız Hava Araçları Kullanımı Eğitimi

İnsansız Hava Araçları Kullanımı Eğitimi, uçuş teknikleri, kumanda kontrolleri ve güvenlik protokolleri hakkında bilgi verici, teorik ve pratik eğitimleri kapsamaktadır. 

Temel Yazılım Eğitimi

Temel yazılım eğitimleri, lise seviyesi öğrencilere python, C#, C++ gibi eğitimler  verilerek geleceğin yazılımcılarının yetiştirildiği eğitimlerdi. 

ÜNİVERSİTE SEVİYESİ EĞİTİMLERİMİZ

Zirai İnsansız Hava Araçları Eğitimi

Zirai İnsansız Hava Araçları Eğitimi, tarım sektöründe kullanılan insansız hava araçlarının uçuş teknikleri, kumanda kontrolleri ve güvenlik protokolleri hakkında bilgi verici, teorik ve pratik eğitimleri kapsamaktadır. 

3 Boyutlu Yazıcı Operatörlüğü Eğitimi

3 Boyutlu Yazıcı Operatörlüğü Eğitimi, 3D yazıcıların kullanımı, bakımını ve onarımını, aynı zamanda baskı süreçlerini ve malzeme bilgilerini öğreten teknik bir eğitimdir. 

Katı Modelleme (SolidWorks) Eğitimi

Katı Modelleme (Solidworks) Eğitimi, sahip olunan 3D katı modülü, montaj yapma ve teknik çizim oluşturma yeteneği kazandırılır, endüstri standartlarındaki bir CAD yazılımı üzerine detaylı bir teknik ders sunar. 

CNC-Lazer Eğitimi

CNC Lazer Eğitimi, CNC lazer kesim makinelerinin kullanımı, tasarım ve üretim süreçlerini kapsayıcı bir şekilde öğretilir. 

Drone Kullanımı Eğitimi

Drone Kullanımı Eğitimi, temel drone bilgileri uçuş güvenliği, simülasyon çalışmaları, teorik ve pratik eğitim içerikleri ile temelden profesyonele kadar olan uçuşlar üzerine yoğunlaşılmaktadır. 

Sabit Kanat Model Uçak Eğitimi

Sabit Kanat Uçak Eğitimi, sabit kanatlı model uçakların uçuş güvenliği, simülasyon çalışmaları, teorik ve pratik eğitim içerikleri ile temelden profesyonele kadar olan uçuşlar üzerine yoğunlaşılmaktadır. 

C# ile Masaüstü Uygulama Geliştirme Eğitimi

C# ile Masaüstü Uygulama Geliştirme Eğitimi, C# programlama dilini kullanarak Windows tabanlı uygulamalar oluşturmayı öğreten bir eğitim sürecidir. 

İleri Düzey Robotik Kodlama Eğitimi

İleri Düzey Robotik Kodlama Eğitimi, daha karmaşık robotik sistemlerin tasarımı, programlanması ve kontrolüne odaklanan bir eğitim sürecidir. 

İpek Yolu Elektronik Geliştirme Kartı ile IoT Eğitimi

İpek Yolu Elektronik Geliştirme Kartı ile IoT Eğitimi, ev otomasyonları, web sunucu ve uygulamalar, akıllı ev güvenliği, robotik ve uzaktan kumandalı projeler gibi çeşitli alanlardaki eğitimleri kapsamaktadır. 

Yapay Zeka 101 Eğitimleri

Yapay zeka 101 eğitimi, yapay zeka eğitiminin temel modelleri, yöntemleri ve uygulama programları gibi eğitimleri kapsamaktadır. 

ROS Eğitimleri

ROS Eğitimleri, Robot İşletim Sistemi (ROS) kullanımı ve robotik uygulamalar için programlama teknolojileri üzerindeki eğitimleri kapsamaktadır. 

Mobil Uygulama Geliştirme Programı

Mobil Uygulama Geliştirme Eğitimi, katılımcılara mobil cihazlar için yazılım geliştirmenin temel prensipleri, teknolojilerini ve yeteneklerini öğreten bir eğitim sürecidir. 

Siber Güvenlik Eğitimi

Siber Güvenlik Eğitimi, bilişim bilgilerinin korunması, siber saldırıların tespit edilmesi ve korunma yöntemleri ile ilgili teorik bilgiler ve pratik olarak öğretilmesini içerir. 

Front-End Developer Eğitimi

Front-End Developer Eğitimi, web sitelerinin kullanıcı tanımlarını oluşturmak için HTML, CSS ve JavaScript teknolojileri gibi teknikleri öğreten, kullanıcı deneyimine yönelik uygulamalı eğitimleri içermektedir. 

Teknofest Eğitimleri

TEKNOFEST Eğitimleri, yarışmalara katılacak olan bireylerin yada ekiplerin bu süreçte neler ile karşılaşacakları hangi alanlarda zorlanacakları ekip kurulmasında nelere dikkat edileceği gibi konularda temel bilgiler vermektedir.